Vinařství Židek

Květen 2014

Suché léta a rok 2012 rozhodl o vybudování závlahového systému.  Ve spolupráci české společnosti Agrofim czech s.r.o. a s izraelskou firmou Netafim započaly v červenci roku 2012 první výkopové práce. Během roku 2013 se postupně rozšiřovaly rozvody s napojením na stávající  potrubní síť, která přivádí vodu z Novomlýnských nádrží. Systém závlahy, toto velké dílo, díky výborné spolupráci s firmou Netafim je dokončen a plně funkční. Zkušenosti teprve nabíráme, ale můžeme potvrdit znatelný rozdíl ve vinici pod závlahou a bez ní. Vinice netrpí stresem ze sucha a mají vyrovnanější růst a jsou v lepší kondici. Ujistili jsme se v tom, že jsme se rozhodli správně.

Aktuality

Slavnostní žehnání křížové cesty 19. 9. 2020

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat
na slavnostní žehnání křížové cesty ve viniční trati Svidrunk v Popicích
v sobotu 19. 9. 2020 v 15. hodin.
Křížovou cestu požehná Mons. Mgr. Jiří Mikulášek.
Pobožnost křížové cesty povede děkan Jan Nekuda
s doprovodem kostelního a mužáckého sboru a TV Noe.
Sraz účastníků bude u kapličky (viz mapa).
GPS souřadnice 48.9282589N, 16.6795381E
Srdečně Vás zveme na pohoštění a degustaci vín ve vinařství.

Blog vinaře

Březen 2018

Vinice jsou ostříhané a březnové teploty začínají stoupat, brzy to pocítí i keře vinné révy. Začnou táhnout mízu a tím nám oznámí, ať se připravíme na další nový rok.

Degustace

/degustace

 

Degustace vína u nás patří k tradici a stala se neoddělitelnou součástí vinařské turistiky s příjemným setkáváním u pestré nabídky dobrého vína, popovídání si nejen o víně a rozhlédnutím po našem vinařství.

Podporujeme programy