Vinařství Židek

Něco z roku 2017

Již druhým rokem pomrzly narašené vinice, mráz přišel ve dvou fázích, druhá fáze byla ještě krutější než první, kdy  10.5. mrzlo v noci několik hodin a teploty na některých místech dosahovaly až -5°C, réva byla narašená a křehké výhonky to nevydržely. Nejhůře dopadl  Muscaris, který byl až 10cm narašený . Největší škody byly na mladých vinicích, některé 1leté sazenice po druhém mrazu vůbec nevyrašily.

Instalovaly se konstrukce v nově vysázené viniční trati ve Staré hoře, je osázená  rezistentními  odrůdami  Safira a Muscaris. Na podzim jsme tuto lokalitu osazovali doprovodnou zelení kolem cesty a po mezích.

Také se musím zmínit o rezistentní odrůdě Sauvignier gris, , velmi nás příjemně překvapila , co se týká nenáročnosti zelených prací, chemická ochrana vůbec žádná a úrodu jsme z ní sklízeli již druhým rokem, zarodila jako ve třetím roce. Hrozny nepodléhaly žádné hnilobě a držely si svoji zdravou konzistenci do vinobraní, při 26° cukernatosti.

Víno je až překvapivě aromatické, plné, extraktivní, připomíná plně dozrálé ovoce. Čeká na lahvování.

Ke konci roku se rigoloval pozemek ve viniční trati Sonberk, který bude osázen odrůdou Palava.

Aktuality

Slavnostní žehnání křížové cesty 19. 9. 2020

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat
na slavnostní žehnání křížové cesty ve viniční trati Svidrunk v Popicích
v sobotu 19. 9. 2020 v 15. hodin.
Křížovou cestu požehná Mons. Mgr. Jiří Mikulášek.
Pobožnost křížové cesty povede děkan Jan Nekuda
s doprovodem kostelního a mužáckého sboru a TV Noe.
Sraz účastníků bude u kapličky (viz mapa).
GPS souřadnice 48.9282589N, 16.6795381E
Srdečně Vás zveme na pohoštění a degustaci vín ve vinařství.

Blog vinaře

Březen 2018

Vinice jsou ostříhané a březnové teploty začínají stoupat, brzy to pocítí i keře vinné révy. Začnou táhnout mízu a tím nám oznámí, ať se připravíme na další nový rok.

Degustace

/degustace

 

Degustace vína u nás patří k tradici a stala se neoddělitelnou součástí vinařské turistiky s příjemným setkáváním u pestré nabídky dobrého vína, popovídání si nejen o víně a rozhlédnutím po našem vinařství.

Podporujeme programy