Miterberk

Tato vinice nebyla několik let obdělávaná, byla porostlá náletem šípků a různých dřevin.Po pečlivé tříleté přípravě a hluboké rigolaci, byla připravena na jarní výsadbu. Je ve svahu s jižní expozicí, chráněná před větry, záhřevná, hlinitopísčitá.Vinice Miterberk má nejstarší záznamy o osázení vinicí. Již v roce 1414 v urbáři - soupisu poddaných je zachyceno nejméně patnáct vinic v tratích Miterberk. Na výsadbu jsme zvolili rezistentní odrůdy Hibernal a Johanniter vyšlechtěné v německém Freiburgu.Tyto odrůdy právě dobře snáší sucho a jsou odolné vůči houbovým chorobám a pádlí.

Nadmořská výška – 220 m
Celková výměra – 3 ha
Pěstované odrůdy – Hibernal, Johanniter
Expozice – jižní
Svažitost – 12%
Výsadba vinice – 2014

 

Aktuality

Tour de sklep v Popicích 2016

8. ročník Tour de sklep v Popicích se chystá  na 20. února 2016. Tradičně otevřené sklepy Vás přivítají ve 12.00 hod. Prodej vstupenek u Obecního úřadu od 11.30 hod. Cena vstupenky je 400, Kč. Bližší informace a kontakty na www.tourdesklep.cz.

Blog vinaře

Leden 2016

Bobulky se budou přeměňovat na mošt a víno. Rok 2015se zařadí mezi ty nejlepší ročníky, co se týká kvality a znamenitosti vín, hrozny dozrávaly do kategorií výběrů z hroznů až bobulí.

Degustace

/degustace

 

degustace vína u nás patří k tradici a stala se neoddělitelnou součástí vinařské turistiky s příjemným setkáváním u pestré nabídky dobrého vína, popovídání si nejen o víně a rozhlédnutím po našem vinařství.

Podporujeme programy