Naše vína

Nabízíme Vám naše vína k umocnění slavnostních chvil, prožitých ve společnosti, či jen tak pro radost.

Klimatické a půdní podmínky regionu mají vliv na originální charakter zdejších vín, vyznačují se jemným aromatem, lehkostí a svěžestí ovocných tónů. Víno již začíná vznikat ve vinici, během celé vegetační doby. Po šetrném sběru hroznů se oddělují třapiny od bobulek a po krátkém naležení se lisují. Z lisu se přečerpávají do nerezových tanků, kde při řízené teplotě dokvaší. Jinak je tomu u červených vín. Rmut, který vznikne oddělením stopky se nechává nakvášet v nerezových tancích při řízené teplotě, kde kvašením vzniká alkohol, ten rozleptává slupku a uvolňuje barvivo, aromatické i další látky.

Postupně po těchto procesech kvašení, školení a zrání vína se stáčí do nerezových nádob. Červená vína zrají v dřevěných sudech. Vyškolená a dozrálá vína se lahvují do lahví. Předpoklad poctivé práce je kvalitní víno a spokojenost našich klientů je u nás na prvním místě.

Víno je vždy originálem

 

Ročník 2013 

 

Aktuality

Tour de sklep v Popicích 2016

8. ročník Tour de sklep v Popicích se chystá  na 20. února 2016. Tradičně otevřené sklepy Vás přivítají ve 12.00 hod. Prodej vstupenek u Obecního úřadu od 11.30 hod. Cena vstupenky je 400, Kč. Bližší informace a kontakty na www.tourdesklep.cz.

Blog vinaře

Leden 2016

Bobulky se budou přeměňovat na mošt a víno. Rok 2015se zařadí mezi ty nejlepší ročníky, co se týká kvality a znamenitosti vín, hrozny dozrávaly do kategorií výběrů z hroznů až bobulí.

Degustace

/degustace

 

degustace vína u nás patří k tradici a stala se neoddělitelnou součástí vinařské turistiky s příjemným setkáváním u pestré nabídky dobrého vína, popovídání si nejen o víně a rozhlédnutím po našem vinařství.

Podporujeme programy