Vinařství Židek

Bílá vína

Hibernal 2020 - suché

Moravské zemské víno suché. Jde o rezistentní odrůdu vznikla křížením odrůd Siebel x Ryzlink rýnský. Víno má pěknou žlutozelenou barvu. Ve vůni se projevují květinové tóny s kořenněným charakterem. V chuti je plné, bohaté, ovocité, příjemně sladěné s jemnou kyselinkou a zbytkovým cukrem. Vůně je výrazná po zralé hrušce a meruňce. Doporučujeme podávat při teplotě 10-12 ºC. Víno bylo vyrobeno z hroznů vlastní produkce. Obsahuje oxid šiřičitý a sorban draselný. 

185 Kč

Pálava 2020 - polosladké

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr, polosladké. Barva vína zlatá. Vůně je plná, bohatá, květnatá, extraktivní. V chuti je mimořádně kořenitá s lékořicovou a medovou dochutí podpořenou zbytkovým cukrem. Doporučujeme podávat k rybím specialitám a sýrům. Podávejte při teplotě 10 - 12 ºC. Víno bylo vyroveno z hroznů vlastní produkce. Obsahuje siřičitany. Víno z České republiky. 

185 Kč

Sauvignon 2020 - suché

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr, suché. Víno má krásnou žlutozlatou barvu. Vůně je výrazná po černém rybízu a broskvích. V chuti je plné, kulaté, jemně minerální s dlouhou perzistencí. Podávejte při teplotě 10-12 ºC. Víno bylo vyrobeno z hroznů vlastní produkce. 

185 Kč

Rulandské šedé 2020 - polosuché

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr, polosuché. Víno má světle zlatavou barvu. Ve vůni je výrazné po lesním ovoci. V chuti se projevuje výraznější ovocitý charakter doplněný příjemně sladěným cukrem.  a kyselinkou. Podávejte ke grilovaným masům. Podávejte při teplotě 10 - 12 ºC. Víno bylo vyroveno z hroznů vlastní produkce.

185 Kč

Saphira 2019 - suché

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr, suché. Jde o rezistentní odrůdu, vznikla křížením odrůd Arnsburger a Seyve Villard. Podávejte při teplotě 8 - 10 ºC. Víno bylo vyroveno z hroznů vlastní produkce.

185 Kč

Souvignier gris 2019 - polosladké - frizzante

Frizzante, jemně perlivé moravské zemské víno polosladké. Jde o rezistentní odrůdu, vznikla křížením odrůd Cabernet Sauvignon x Bronner. Víno má žlutozelenou barvu. Vůně je výrazná po mangu,žlutém melounu a meruňce. Chuť je plná po tropických plodech, nasládlá s jemnou kyselinkou.Podávejte při teplotě 8 -10°C. Víno bylo vyrobeno z hroznů vlastní produkce. 

185 Kč

Meruňkové víno

Meruňkové víno, ovovcné polosladké. Víno vyrobeno z vyzrálých plodů meruňek, ze sluncem zalitých meruňkových sadů. Podávejte při teplotě 8-10 º C. Alkohol 11 %. 

185 Kč

Souvignier gris 2018 - polosladké

Jakostní víno s přívlastkem výběr z hroznů polosladké. Jde o rezistentní odrůdu, vznikla křížením odrůd Cabernet Sauvignon x Bronner. Víno má žlutozelenou barvu. Vůně je výrazná po mangu,žlutém melounu a meruňce. Chuť je plná po tropických plodech, nasládlá s jemnou kyselinkou.Podávejte při teplotě 10-12°C. Víno bylo vyrobeno z hroznů vlastní produkce. 

185 Kč

Muscaris 2018 - polosladké

Jakostní víno s přívlastkem výběr z hroznů polosladké. Jde o rezistentní odrůdu, vznikla křížením odrůd Solaris x Muškát žlutý. Víno má krásnou žlutozelenou barvu. Aroma je štavnaté, ovocné, tropické, velmi výrazné s vůní čerstvě rozemletého muškátového hroznu. Chuť je výrazná po tropických plodech, sladká, muškátová s příjemnou osvěžující kyselinkou.Podávejte při teplotě 10-12°C. Víno bylo vyrobeno z hroznů vlastní produkce.

185 Kč

Chardonnay 2018 - polosladké

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr polosladké. Víno má nazlátou barvu se zelenými odlesky. Vůně je plná, výrazná po čerstvých hroznech s lískovými ořechy. V chuti je bohaté s tóny po tropickém ovoci s příjemnou kyselinkou a zbytkovým cukrem. Doporučujeme podávat k rybám, mořským specialitám a drůbežímu masu. Podávejte při teplotě 10-12 ºC. Vyrobeno z hroznů vlastní produkce.

185 Kč

Aurelius 2019 - suché

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr suché. Víno má zelenožlutou barvu. Ve vůni je svěží po čerstvě rozemletých hroznech. V chuti je lehké, bohaté, ovocité s jemnou kyselinkou. Doporučujeme podávat ke kuřecímu a krůtímu masu. Podávejte při teplotě 10-12 ºC. Víno bylo vyrobeno z hroznů vlastní produkce. Obsahuje siřičitany. 

185 Kč

Souvignier gris 2017 - polosladké

Jakostní víno s přívlastkem výběr z hroznů, panenská sklizeň. Jde o rezistentní odrůdu, vznikla křížením odrůd Cabernet Sauvignon x Bronner. Víno má krásnou žlutozlatou barvu. Vůně je výrazná po černém rybízu a mangu. V chuti je plné, kulaté, jemně kořeněné s dlouhou perzistencí. Podávejte při teplotě 10-12°C. Víno bylo vyrobeno z hroznů vlastní produkce.

185 Kč

1 2

Aktuality

Slavnostní žehnání křížové cesty 19. 9. 2020

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat
na slavnostní žehnání křížové cesty ve viniční trati Svidrunk v Popicích
v sobotu 19. 9. 2020 v 15. hodin.
Křížovou cestu požehná Mons. Mgr. Jiří Mikulášek.
Pobožnost křížové cesty povede děkan Jan Nekuda
s doprovodem kostelního a mužáckého sboru a TV Noe.
Sraz účastníků bude u kapličky (viz mapa).
GPS souřadnice 48.9282589N, 16.6795381E
Srdečně Vás zveme na pohoštění a degustaci vín ve vinařství.

Blog vinaře

Březen 2018

Vinice jsou ostříhané a březnové teploty začínají stoupat, brzy to pocítí i keře vinné révy. Začnou táhnout mízu a tím nám oznámí, ať se připravíme na další nový rok.

Degustace

/degustace

 

Degustace vína u nás patří k tradici a stala se neoddělitelnou součástí vinařské turistiky s příjemným setkáváním u pestré nabídky dobrého vína, popovídání si nejen o víně a rozhlédnutím po našem vinařství.

Podporujeme programy