Vinařství Židek

Křížová cesta

Křížová cesta se nachází ve viniční trati Svidrunk nedaleko kapličky. Od myšlenky k uskuteční uběhlo mnoho let. Křížovou cestu tvoří 14 zastavení v podobě mramorových kamenů. Na konci cesty je brána přestavující bránu Života.

Pro realizaci byl zvolen bílý mramor, který výrazně připomíná vápenec z Pálavy. Mramor pochází ze slezského lomu Supíkovice. Výtvarné řešení křížové cesty je dílem výtvarnice Jaroslavy Sojnekové. Autorem textů na jednotlivých zastaveních, je básník Jindřich Zonata. Autory sochařského zpracování návrhu do mramoru jsou Sochař Václav Kysela a výtvarník Jan Sojnek. Křížovou cestu požehnal 19. září 2020 Mons. Jiří Mikulášek.

Křížová cesta vinicemi je volně přístupná celoročně a nabízí nádherný výhled na Pálavu. Nachází se přímo u trasy Moravské vinné stezky. 

Křesťanský magazín České televize

Křížová cesta mezi vinohrady na TV Noe, čas 6:09

Žehnání křížové cesty od Lenky Fojtíkové

Fotky z žehnání od Bedřicha Bartla

Nachází se zde:

Aktuality

Tour de sklep v Popicích 2024

16. ročník Tour de sklep v Popicích začne 17. února 2024. Tradičně otevřené sklepy Vás přivítají od 12.00 hod. Prodej vstupenek u Obecního úřadu od 11.00 hod. Cena vstupenky je 800, Kč. Bližší informace a kontakty na www.tourdesklep.cz.

Degustace

/degustace

 

Degustace vína u nás patří k tradici a stala se neoddělitelnou součástí vinařské turistiky s příjemným setkáváním u pestré nabídky dobrého vína, popovídání si nejen o víně a rozhlédnutím po našem vinařství.

Podporujeme programy

Tento web používá pouze technické cookies potřebné pro chod webu.