Vinařství Židek

Křížová cesta

Křížová cesta se nachází ve viniční trati Svidrunk nedaleko kapličky. Od myšlenky k uskuteční uběhlo mnoho let. Křížovou cestu tvoří 14 zastavení v podobě mramorových kamenů. Na konci cesty je brána přestavující bránu Života.

Pro realizaci byl zvolen bílý mramor, který výrazně připomíná vápenec z Pálavy. Mramor pochází ze slezského lomu Supíkovice. Výtvarné řešení křížové cesty je dílem výtvarnice Jaroslavy Sojnekové. Autorem textů na jednotlivých zastaveních, je básník Jindřich Zonata. Autory sochařského zpracování návrhu do mramoru jsou Sochař Václav Kysela a výtvarník Jan Sojnek. Křížovou cestu požehnal 19. září 2020 Mons. Jiří Mikulášek.

Křížová cesta vinicemi je volně přístupná celoročně a nabízí nádherný výhled na Pálavu. Nachází se přímo u trasy Moravské vinné stezky. 

Křesťanský magazín České televize

Křížová cesta mezi vinohrady na TV Noe, čas 6:09

Žehnání křížové cesty od Lenky Fojtíkové

Fotky z žehnání od Bedřicha Bartla

Nachází se zde:

Aktuality

Za popickou Pálavou 2024

Již 29.6. se můžete těšit na letní variantu oblíbené akce Tour de sklep. Vinné sklepy v Popicích budou otevřeny poslední sobotu v červnu. A my u toho nemůžeme chybět. Budeme se na Vás těšit.Více informací zde: https://www.facebook.com/events/1318116199583623/na nebo na https://www.tourdesklep.cz/

Degustace

/degustace

 

Degustace vína u nás patří k tradici a stala se neoddělitelnou součástí vinařské turistiky s příjemným setkáváním u pestré nabídky dobrého vína, popovídání si nejen o víně a rozhlédnutím po našem vinařství.

Podporujeme programy

Tento web používá pouze technické cookies potřebné pro chod webu.