Vinařství Židek

Miterberk

Tato vinice nebyla několik let obdělávaná, byla porostlá náletem šípků a různých dřevin.Po pečlivé tříleté přípravě a hluboké rigolaci, byla připravena na jarní výsadbu. Je ve svahu s jižní expozicí, chráněná před větry, záhřevná, hlinitopísčitá.Vinice Miterberk má nejstarší záznamy o osázení vinicí. Již v roce 1414 v urbáři - soupisu poddaných je zachyceno nejméně patnáct vinic v tratích Miterberk. Na výsadbu jsme zvolili rezistentní odrůdy Hibernal a Johanniter vyšlechtěné v německém Freiburgu.Tyto odrůdy právě dobře snáší sucho a jsou odolné vůči houbovým chorobám a pádlí.

Nadmořská výška – 220 m
Celková výměra – 3 ha
Pěstované odrůdy – Hibernal, Johanniter
Expozice – jižní
Svažitost – 12%
Výsadba vinice – 2014

Aktuality

Tour de sklep v Popicích 2024

16. ročník Tour de sklep v Popicích začne 17. února 2024. Tradičně otevřené sklepy Vás přivítají od 12.00 hod. Prodej vstupenek u Obecního úřadu od 11.00 hod. Cena vstupenky je 800, Kč. Bližší informace a kontakty na www.tourdesklep.cz.

Degustace

/degustace

 

Degustace vína u nás patří k tradici a stala se neoddělitelnou součástí vinařské turistiky s příjemným setkáváním u pestré nabídky dobrého vína, popovídání si nejen o víně a rozhlédnutím po našem vinařství.

Podporujeme programy

Tento web používá pouze technické cookies potřebné pro chod webu.