Vinařství Židek

Miterberk

Tato vinice nebyla několik let obdělávaná, byla porostlá náletem šípků a různých dřevin.Po pečlivé tříleté přípravě a hluboké rigolaci, byla připravena na jarní výsadbu. Je ve svahu s jižní expozicí, chráněná před větry, záhřevná, hlinitopísčitá.Vinice Miterberk má nejstarší záznamy o osázení vinicí. Již v roce 1414 v urbáři - soupisu poddaných je zachyceno nejméně patnáct vinic v tratích Miterberk. Na výsadbu jsme zvolili rezistentní odrůdy Hibernal a Johanniter vyšlechtěné v německém Freiburgu.Tyto odrůdy právě dobře snáší sucho a jsou odolné vůči houbovým chorobám a pádlí.

Nadmořská výška – 220 m
Celková výměra – 3 ha
Pěstované odrůdy – Hibernal, Johanniter
Expozice – jižní
Svažitost – 12%
Výsadba vinice – 2014

Aktuality

Za popickou Pálavou 2024

Již 29.6. se můžete těšit na letní variantu oblíbené akce Tour de sklep. Vinné sklepy v Popicích budou otevřeny poslední sobotu v červnu. A my u toho nemůžeme chybět. Budeme se na Vás těšit.Více informací zde: https://www.facebook.com/events/1318116199583623/na nebo na https://www.tourdesklep.cz/

Degustace

/degustace

 

Degustace vína u nás patří k tradici a stala se neoddělitelnou součástí vinařské turistiky s příjemným setkáváním u pestré nabídky dobrého vína, popovídání si nejen o víně a rozhlédnutím po našem vinařství.

Podporujeme programy

Tento web používá pouze technické cookies potřebné pro chod webu.