Vinařství Židek

Vína

Nabízíme Vám naše vína k umocnění slavnostních chvil, prožitých ve společnosti, či jen tak pro radost.

Klimatické a půdní podmínky regionu mají vliv na originální charakter zdejších vín, vyznačují se jemným aromatem, lehkostí a svěžestí ovocných tónů. Víno již začíná vznikat ve vinici, během celé vegetační doby. Po šetrném sběru hroznů se oddělují třapiny od bobulek a po krátkém naležení se lisují. Z lisu se přečerpávají do nerezových tanků, kde při řízené teplotě dokvaší. Jinak je tomu u červených vín. Rmut, který vznikne oddělením stopky se nechává nakvášet v nerezových tancích při řízené teplotě, kde kvašením vzniká alkohol, ten rozleptává slupku a uvolňuje barvivo, aromatické i další látky.

Postupně po těchto procesech kvašení, školení a zrání vína se stáčí do nerezových nádob. Červená vína zrají v dřevěných sudech. Vyškolená a dozrálá vína se lahvují do lahví. Předpoklad poctivé práce je kvalitní víno a spokojenost našich klientů je u nás na prvním místě.

Víno je vždy originálem

 

VÍNA, KTERÁ VYRÁBÍME - od suchých, přes polosuchá a polosladká, až po sladká.

NABÍZÍME TATO VÍNA:

  • Bílá vína – Aurelius, Chardonay, Pálava, Rulandské šedé, Sauvignon, Tramín červený
  • Bílá vína z rezistentních odrůd – Hibernal, Johanniter, Muscaris, Souvignier gris
  • Růžová vína – Cabernet sauvignon, Rulandské modré - klaret
  • Červená vína – Cabernet Moravia, Frankovka, Nitra, Svatovavřinecké, Rulandské modré, Zweigeltrebe

 

JAKÝ JE MEZI NIMI ROZDÍL?

U VÍN ROZLIŠUJEME:

a) cukernatost – to je množství cukru ve vylisované šťávě z hroznů. Hrozny, které dobře vyzrávají ve vinicích, dosahují v moštech větší cukernatosti. Měří se normalizovaným moštoměrem (°NM). Je základem klasifikace vín pro zatřídění vína.

b) zbytkový cukr - je množství tzv. zbytkového cukru ve víně, který nebyl spotřebován kvasinkami při kvašení a zůstal ve víně, ovlivňuje jeho sladkost, chuť a buket. Zbytkový cukr měříme v gramech na litr a podle něj dělíme vína na suchá, polosuchá, polosladká a sladká.

 

Aktuality

Tour de sklep v Popicích 2024

16. ročník Tour de sklep v Popicích začne 17. února 2024. Tradičně otevřené sklepy Vás přivítají od 12.00 hod. Prodej vstupenek u Obecního úřadu od 11.00 hod. Cena vstupenky je 800, Kč. Bližší informace a kontakty na www.tourdesklep.cz.

Degustace

/degustace

 

Degustace vína u nás patří k tradici a stala se neoddělitelnou součástí vinařské turistiky s příjemným setkáváním u pestré nabídky dobrého vína, popovídání si nejen o víně a rozhlédnutím po našem vinařství.

Podporujeme programy

Tento web používá pouze technické cookies potřebné pro chod webu.