Vinařství Židek

E-shop

Cabernet sauvignon 2018 - polosuché

Jakostní víno s přívlastkem výběr z hroznů polosuché. Víno má tmavou červenou barvu. Vůně je výrazná po lesním ovoci s kabernetovými tóny. V chuti je plné, bohaté, extraktivní s  jemným, svěžím ovocným  charakterem s příjemnou tříslovinkou. Doporučujeme podávat ke zvěřině a hovězímu na grilu. Podávejte při teplotě 14-16°C. Víno bylo vyrobeno z hroznů vlastní produkce. Obsahuje siřičitany.

185 Kč

Meruňkové víno

Meruňkové víno, ovovcné polosladké. Víno vyrobeno z vyzrálých plodů meruňek, ze sluncem zalitých meruňkových sadů. Podávejte při teplotě 8-10 º C. Alkohol 11 %.

185 Kč

Souvignier gris 2019 - polosladké

Moravské zemské víno polosladké. Odrůda vznikla křížením Cabernet Sauvignon x Bronner. Víno bylo vyrobeno z hroznů vlastní produkce. Objem 3 l bag in box. 

430 Kč

Hibernal 2020 - suché

Moravské zemské víno suché. Jde o rezistentní odrůdu vznikla křížením odrůd Siebel x Ryzlink rýnský. Víno má pěknou žlutozelenou barvu. Ve vůni se projevují květinové tóny s kořenněným charakterem. V chuti je plné, bohaté, ovocité, příjemně sladěné s jemnou kyselinkou a zbytkovým cukrem. Vůně je výrazná po zralé hrušce a meruňce. Doporučujeme podávat při teplotě 10-12 ºC. Víno bylo vyrobeno z hroznů vlastní produkce. Obsahuje oxid šiřičitý a sorban draselný. 

185 Kč

Frizzante rosé 2020 - polosuché

Jemně perlivé víno, moravské zemské polosuché. Víno má krásnou světle růžovou barvu. Vůně je výrazná po černém rybízu. V chuti je plné, jemně minerální s jemným perlením. Víno bylo vyrobeno z hroznů vlastní produkce. Obsahuje oxid šiřičitý a sorban draselný. 

185 Kč

Rulandské modré rosé 2017 - polosladké

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr polosladké. Barva vína je světle meruňková s oranžovými odlesky. Vůně je ovocitá, plná po lesních plodech. V chuti je bohaté, extraktivní s příjemně sladěnou kyselinkou a zbytkovým cukrem. Doporučujeme podávat k sýrům, grilované drůbeži a rybám. Podávejte při teplotě 10-12°C. Víno bylo vyrobeno z hroznů vlastní produkce.

185 Kč

Muscaris 2019 - polosladké

Moravské zemnské víno polosladké, panenská sklizeň. Kříženec odrůd Solaris x Muškát žlutý. Víno bylo vyrobeno z hroznů vlastní produkce. Objem 3 l bag in box.

500 Kč

Aurelius 2020 - suché

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr, suché. Víno má zelenožlutou barvu. Ve vůni je svěží po čerstvě rozemletých hroznech. V chuti je bohaté, ovocité s jemnou kyselinkou. Doporučujeme podávat ke kuřecímu masu. Podávejte při teplotě 10 - 12 ºC. Víno bylo vyroveno z hroznů vlastní produkce. Obsahuje siřičitany. 

185 Kč

Dornfelder 2018 - suché

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr suché. Víno má tmavou červenou barvu. Ve vůni je výrazné po lesním ovoci. V chuti se projevuje výraznější ovocitý charakter doplněný příjemnou tříslovinkou.  Dodávat ke grilovaným masům. Podávejte při teplotě 14-16°C. Víno bylo vyrobeno z hroznů vlastní produkce. 

185 Kč

Pálava 2020 - polosladké

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr, polosladké. Barva vína zlatá. Vůně je plná, bohatá, květnatá, extraktivní. V chuti je mimořádně kořenitá s lékořicovou a medovou dochutí podpořenou zbytkovým cukrem. Doporučujeme podávat k rybím specialitám a sýrům. Podávejte při teplotě 10 - 12 ºC. Víno bylo vyroveno z hroznů vlastní produkce. Obsahuje siřičitany. Víno z České republiky. 

185 Kč

Sauvignon 2020 - suché

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr, suché. Víno má krásnou žlutozlatou barvu. Vůně je výrazná po černém rybízu a broskvích. V chuti je plné, kulaté, jemně minerální s dlouhou perzistencí. Podávejte při teplotě 10-12 ºC. Víno bylo vyrobeno z hroznů vlastní produkce. 

185 Kč

Rulandské šedé 2020 - polosuché

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr, polosuché. Víno má světle zlatavou barvu. Ve vůni je výrazné po lesním ovoci. V chuti se projevuje výraznější ovocitý charakter doplněný příjemně sladěným cukrem.  a kyselinkou. Podávejte ke grilovaným masům. Podávejte při teplotě 10 - 12 ºC. Víno bylo vyroveno z hroznů vlastní produkce.

185 Kč

1 2 3

Aktuality

Slavnostní žehnání křížové cesty 19. 9. 2020

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat
na slavnostní žehnání křížové cesty ve viniční trati Svidrunk v Popicích
v sobotu 19. 9. 2020 v 15. hodin.
Křížovou cestu požehná Mons. Mgr. Jiří Mikulášek.
Pobožnost křížové cesty povede děkan Jan Nekuda
s doprovodem kostelního a mužáckého sboru a TV Noe.
Sraz účastníků bude u kapličky (viz mapa).
GPS souřadnice 48.9282589N, 16.6795381E
Srdečně Vás zveme na pohoštění a degustaci vín ve vinařství.

Blog vinaře

Březen 2018

Vinice jsou ostříhané a březnové teploty začínají stoupat, brzy to pocítí i keře vinné révy. Začnou táhnout mízu a tím nám oznámí, ať se připravíme na další nový rok.

Degustace

/degustace

 

Degustace vína u nás patří k tradici a stala se neoddělitelnou součástí vinařské turistiky s příjemným setkáváním u pestré nabídky dobrého vína, popovídání si nejen o víně a rozhlédnutím po našem vinařství.

Podporujeme programy